Yeni Diyetisyenlerimiz Göreve Başladı…
09 Temmuz 2020

Yeni Diyetisyenlerimiz Göreve Başladı…

Kurumumuza ataması gerçekleştirilen iki Diyetisyen Ekim ayı itibari ile hastanemizde hizmet vermeye başladı.

Dyt. Cansu DUMAN:

1995 Adana doğumlu olan Dyt. Cansu DUMAN, 2013 yılında Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2017 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olan diyetisyenimiz ilk görev yeri olan kurumumuzda Ekim ayı itibari ile görevine başladı.

Dyt. Dilan TAŞKIRAN:

1994 Kayseri doğumlu olan Dyt. Dilan TAŞKIRAN, 2012 yılında Pınarbaşı Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2017 yılında mezun olan diyetisyenimiz, ilk görev yeri olan kurumumuzda Ekim ayı itibariyle görevine başladı.

Beslenme ve Diyet Polikliniği: Toplumda sağlıklı beslenme bilincinin oluşturulması için bireylere sağlıklı beslenme alışkanlığının kazandırılması, yatan hasta servislerinde ve poliklinikte hastalığa özgü diyet programı düzenleyerek hastanın iyileşme sürecinde beslenme destek tedavisi vermeyi amaçlamaktadır.

Beslenme ve Diyet polikliniğine başvuran kişinin yaş, cinsiyet   genetik  özellikler, yaşam  şekli, hastalıkları  ve yeme  alışkanlıklarını değerlendirip, kişiye özgü doğru  beslenme ve eğitim  programı  hazırlanır. Düzenli kontrollerde bireyin uygulamaları ve vücut analizi değerlendirilir. Bu değerlendirmelerin sonucunda bireyin beslenme programına uyumunu ve devamı sağlanır.

Beslenme yetersizliği ve dengesizliği, bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan ya da dolaylı olarak etkilidir.

Beslenme ve Diyet Polikliniğinde Hastalarımıza;
-Obezite,
-Diyabette beslenme,
-Metabolik Hastalıklarda beslenme,
-Gebelik ve Emzirme döneminde beslenme,
-Sürdürülebilir beslenme,
-Sağlıklı beslenme,
-Ağırlık takibi,
-Yeme bozuklukları,
-Çocuklarda beslenme,
-Kronik hastalıklarda beslenme gibi konularda rehberlik, düzenleme ve eğitimler verilmektedir.

Hekimlerimizin yönlendirmesiyle vatandaşlarımız  Beslenme ve Diyet polikliniğine başvurabilir.

Yeni başlayan Diyetisyenlerimize hoş geldiniz der, görevlerinde başarılar dileklerimizle tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.