Sağlık Turizmi
07 Şubat 2024

Sağlık Turizmi Birimi

 

MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ  TANITIM METNİ.docx

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tarihçe

Tarihin ilk yıllarından beri yüzlerce medeniyete beşiklik etmiş olan Muğla, doğal güzellikleri ve kültürel mirasları ile Türkiye ve dünya turizminin en önemli merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Muğla’da son dönemde sağlık alanında yaşanan önemli gelişmelere paralel olarak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yüksek standartlara sahip yeni hizmet binası ve uzman ekipleriyle sağlık turizminin başkenti olmayı hedeflemektedir.

 

Eğitim ve Araştırma Hastanemiz ulusal sağlık politikaları ve stratejilerine uygun olarak hasta ve çalışan güvenliğinden ödün vermeden memnuniyet oranını en üst düzeyde tutan sürekli iyileşmeye açık bir anlayışla, tüm yerli ve yabancı hastalarımıza kolay ulaşılabilir, kaliteli ve güvenilir bir sağlık hizmeti sunmayı ve nitelikli sağlık çalışanları yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

17 Kasım 2014 yılında temeli atılan yeni hastane binamız; şehir merkezine 6 km uzaklıkta Muğla-Marmaris karayolu üzerinde olup, 29 Ekim 2017 tarihinde hizmete girmiştir.

 

Yeni hastanemiz 103.531 m² kapalı alan üzerine kurulmuştur. Toplam 660 hasta yatağı mevcuttur. Hasta odalarımızın 200 tanesi çift kişilik, 150 tanesi de tek kişiliktir. 104 Yoğun Bakım Yatağı ve 15 tanesi genel ve 1 tanesi de acil olmak üzere toplam 16 tane modern ve son teknolojik cihazlara sahip ameliyathanesi vardır. Poliklinik sayımız 99’dan 131’e çıkmış olup polikliniklerimizde günlük ortalama 3500 hasta bakılmaktadır.

Hastanemiz otoparkı 820 araç kapasitesine sahiptir.

 

Muğla Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yüksek teknolojiye sahip tıbbi donanımı, deneyimli, çağdaş tıbbi bilgi düzeyine sahip uzman doktor kadrosu, hasta bakımında tecrübeli hemşireleri ve görevli tüm çalışanlarıyla halkımıza kaliteli, güler yüzlü sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

 

“Bizimle tanışın, sağlığınızla barışın”