Tüp Bebek Merkezimizin İlk İkizleri Dünyaya Geldi. ​
27 Mayıs 2022

Tüp Bebek Merkezimizin İlk İkizleri Dünyaya Geldi.

 

Tüp Bebek Merkezimizde Doç. Dr. EREN AKBABA tarafında uygulanan İVF yöntemi sonrasında Beydilli çiftinin ikizleri 21.05.2022 tarihinde sağlıklı bir şeklide dünyaya geldi.

Doç. Dr. Eren AKBABA: “İlerleyen yaşla beraber (eskiden 35 yaş, güncel bilgilerde 32 yaşından sonra) infertilite (kısırlık), gebelik kaybı (düşük) ve engelli çocuk doğum oranı hızla artmaktadır. Bu yaş hasta gruplarında tüp bebek tedavisi (IVF) yöntemi çözüm olmakla beraber tedavileri daha zor, başarı oranı genç yaştaki hasta gruplarına göre çok daha düşüktür. Ayrıca ilerleyen yaşla beraber diyabet, hipertansiyon gibi artan kronik hastalık ihtimali tüp bebek tedavisini güçleştirmekte ve başarı oranlarını da oldukça azaltmaktadır. Yaklaşık 2 yıl önce Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Başkanı Prof. Dr. A. Akın SİVASLIOĞLU öncülüğünde, hekimlerimiz Doç. Dr. Eren AKBABA ve Embriyolog Dr. Nazlı CAN başta olmak üzere özenli ve özverili ekip arkadaşlarımızla, Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Tüp Bebek Ünitesinde, pandemi nedeni ile zaman zaman kesintiye uğrasa da, tüm birim çalışanları olarak, ilk günkü heyecanla ve özveriyle hizmet vermeye devam etmekteyiz. Tüp Bebek Ünitelerinde gebelik elde edilen hastaların gebeliklerinin takibi ve canlı doğum oranlarının takibi de yapılmaktadır. Tekiz doğumlarımızdan sonra ilk ikizleri de dünyaya gelen Tüp Bebek Merkezimizin son üç gününde; gebe kalan ileri yaş, diyabetik annemizin ikiz bebeklerini, ardından Polikistik Over hastamızın tekiz bebeğini, en son bugün yumurtalık yetmezliği bulunan annemizin tekiz bebeğini yani 4 bebeğimizin sağlıklı bir şekilde doğumlarını gerçekleştirerek anne babalarına kavuşturduk. Bebek sahibi olmak isteyen tüm ailelerimize gebeliğinizi ve tedavilerinizi lütfen geciktirmeyin.” ifadesinde bulundu.

Başhekim Doç. Dr. Turhan TOGAN ve hastane yönetimi tarafından, Merkezimizde tedavi gören ve bebeklerine kavuşan ailelerimize odalarında hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu. Kurumumuz adına ailelerimizin yaşadığı bu mutluluk ve heyecan verici anlara şahit olmak bizler için de gurur verici.

Ziyarette bebek sahibi olan ailelerimiz yaşadıkları süreçte desteklerini hissettikleri Tüp Bebek Merkezi ekibine ve hastane yönetimine teşekkür ettiler.


  • bebekler2.jpeg
  • bebekler.jpeg
  • Web resim 4.JPG
  • Web resim 3.JPG
  • Web resim 2.JPG
  • Web resim 1.JPG