Hastanemize Video Bronkoskopi Cihazı Bağışı Yapan Hayırseverimize Teşekkür Ederiz…
12 Mayıs 2022

Hastanemize Video Bronkoskopi Cihazı Bağışı Yapan Hayırseverimize Teşekkür Ederiz…

Kurumumuz Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne hayırsever ailemiz, Sayın Sennure ve Engin  DOĞAN çifti  tarafından Yoğun Bakım Üniteleri ve Ameliyathanelerde kullanılmak üzere Video Bronkoskopi cihazı bağışı yapıldı.

Başhekimlik makamında hastane Başhekimi Doç. Dr. Turhan TOGAN, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bakiye UĞUR, Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Canan GÜRSOY ve İdari Mali İşler Müdürü İsmail ARAN’ın da hazır bulunduğu cihaz tesliminde, bağışçımız Sayın Sennure DOĞAN’a teşekkür belgesi takdim edildi.

Prof. Dr. Bakiye UĞUR " Video bronkoskopi cihazı hem yoğun bakım ünitelerinde hayati riski yüksek hastaların takip ve tedavisinde hem de ameliyathanelerde anestezi uygulamaları sırasında kullanılan kritik öneme sahip cihazlardır.  Yoğun bakım ünitelerinde solunum yollarının yüksek kalitede görüntüsünün alınması ile solunum yolları ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmaktadır. Solunum cihazı desteğinde takip edilen hastaların cihazdan daha erken ayrılmasına da olanak tanımaktadır.

Genel anestezi uygulamaları sırasında; boyun yapıları nedeniyle klasik yöntemler ile entübasyon işlemi uygulanmayan hastalarda videobronkoskop ile bu işlem kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca entübasyonun zorunlu olduğu hayati riski yüksek, kritik hastalarda klasik yöntemler ile entübasyon başarısızlığında yada klasik yöntemlerin uygun olmadığı durumlarda videobronkoskop ile entübasyon hayat kurtarıcı olmaktadır” diyerek tıbbi cihaz hakkında bilgi verdi.

Başhekim Doç. Dr. Turhan TOGAN’ın yaptığı açıklamada “Hayırsever hemşerimiz Sayın Sennure DOĞAN’a kurumumuzda sunulan hizmetlerin etkinlik ve  kalitesinin sürdürülmesine  sağladığı katkı ve göstermiş olduğu destek ve hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.