Tatilde Covid pozitif (+) Olan ve İyileşen Rus Hastamız Ülkesine Geri Döndü..
17 Ocak 2022

Tatilde Covid pozitif (+) Olan ve İyileşen Rus Hastamız Ülkesine Geri Döndü..

Arkadaşının yanına tatile gelen 51 yaşındaki Rus hasta,  tatilinin 11. gününde kendisini kötü hissetmesi üzerine yaptırdığı testte COVİD (+) olması ve solunum sıkıntısı nedeniyle Covid Yoğun Bakımda solunum cihazına bağlı olarak tedavi altına alındı.

Rus uyruklu hastanın aşısız olduğu ve bilinen herhangi ek bir hastalığı olmadığı öğrenildi. Uygulanan tedaviye olumlu yanıt veren hasta 36 gün sonra şifa ile taburcu edildi.  Taburculuk sonrası iyileşen hastamız Uluslararası Hasta Birimi koordinasyonunda Covid Yoğun Bakım ekibine teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Canan GÜRSOY  tarafından yapılan açıklamada “Hasta bize başvurduğunda entübe olarak solunum  cihazındaydı. Tüm yoğun bakım ekibi olarak yaklaşık bir aydan daha uzun tedavi süreci sonrasında iyileşen hastamızın ülkesine dönmeden önce ailesiyle gerçekleştirdiği ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını” ifade etti.

Rus hastamız da tatilde yaşadığı süreçten kendisinin iyileşmesinde katkısı olan herkese minnettar olduğunu ve ülkesine dönmeden onları görmenin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek; herkese virüsü hafife almama uyarısında bulundu.

rus hasta.jpg