Hollandalı Hastaya Cerrahi Migren Tedavisi Yapıldı..
16 Aralık 2021

Hollandalı Hastaya Cerrahi Migren Tedavisi Yapıldı..

Hollandalı hasta Lois Luca Doll’e,  Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Ali Murat SONEL tarafından Migren (sinir gevşemesi) rahatsızlığı için “Migren Cerrahisi Operasyonu” yapıldı.

Hastaya yapılan değerlendirmeler sonrası Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Ali Murat SONEL ve Anestezi doktoru Doç. Dr. Başak ALTIPARMAK’ın da bulunduğu ekip tarafından, genel anestezi altında sinirlerin etrafındaki bağ dokusunu ve sinirleri sıkıştıran kemik dokusunun uzaklaştırılması ile migren cerrahisi operasyonu gerçekleştirildi.

Kurumumuzda daha önce yakın bir arkadaşına yapılan migren cerrahisi tedavisi sonrası tavsiye üzerine geldiğini belirten hasta Lois Luca Doll, yapılacak işlem için Op. Dr.Ali Murat SONEL ile irtibata geçtiğini, süreç hakkında bilgi sahibi olarak geldiği için operasyonun beklediğinden çok daha iyi geçtiğini belirtti.  Uluslararası Hasta Biriminin yakın takibinde, klinik çalışanlarının tıbbi takip ve tedavi sürecindeki ilgi alakalarından memnun kaldığını ifade etti. Migren rahatsızlığı olan arkadaşlarına ameliyat için “Türkiye’de Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesini” tercih edebilirsiniz diye tavsiye edeceğini dile getirdi.

Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fatih ALAŞAN’ın geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğu hasta Lois Luca Doll, ameliyat sonrası yapılan kontroller sonrası şifa ile taburcu edildi.