Kurumuzda Üçlü Konsey Toplantısı Gerçekleştirildi. ​
25 Şubat 2021

Kurumuzda Üçlü Konsey Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

Erişkin Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi ve Nöroloji hekimlerimizin ortak katılımıyla ilk kez Cuma günü 10:00-11:00 saatleri arasında Bilimsel Konsey Toplantısı başarıyla yapıldı.

Kalp Damar Cerrahisi ve Nöroloji olarak 3 yıldır düzenli olarak yapılan erişkin Kardiyoloji hekimlerimizin katılımı ve Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda Doç. Dr. İbrahim ALTUN’un olgu sunumuyla devam eden bilimsel konsey toplantısında:

Anjiyo / Kateterizasyon işlemi yapılan ya da Eko Kardiyografik inceleme ile değerlendirilen hastalarımızın ameliyat veya klinik takipleri konusunda alınan karar ve sonuçlar aynı gün içersinde hastamıza veya ailelerimize bildirilmekte olup ameliyat kararı alınan hastalarımız Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Buğra HARMANDAR öncülüğünde kliniğin bölümüne randevu kayıtları oluşturulmakta ve işlemleri başarıyla takip edilmektedir.

Nörolojik olarak hastaların Karotis (Şah) damarlarındaki stenoz nedeniyle oluşan darlıklara yapılacak tedavi şekli planlanmakta olup, hastaların kliniği ve şah damar görüntüleri değerlendirilip anjiyo işlemi esnasında girişimsel stentleme veya cerrahi operasyon kararları alınmaktadır. Kalp Damar Cerrahi ve Nöroloji Konseylerinde bugüne kadar 100’ün üstünde hasta değerlendirilmiş ve Girişimsel Nörolog Dr. Utku CENİKLİ tarafından bu hastaların gerekli işlemleri başarıyla yapılmıştır.

Farklı birim ve branşta da bilimsel konsey toplantıların devam ettiğini belirten Başhekim Doç. Dr.Turhan Togan “Her biri kendi alanında uzman hekimlerimizin başarılı çalışmalara imza attığını ve gelişen teknolojiyle desteklediğimiz projelerimizle turizm şehri Muğla’nın sağlıkta öncü olmak için iyi uygulamaların devam edeceğini; çalışmalarıyla destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz”diyerek sözlerini tamamladı.


  • DSC_0453.JPG
  • DSC_0456.JPG
  • DSC_0457.JPG