98 Yaşında Koronavirüsü Yendi..
12 Şubat 2021

98 Yaşında Koronavirüsü Yendi..

 

 

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) tedavisi gören 98 yaşındaki Behiye Nine sağlığına kavuşarak şifa işle taburcu oldu.

Mide kanaması, halsizlik ve öksürük şikayetiyle Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen Behiye TÜRKER, yapılan tetkiklerinin yanı sıra COVID-19 testinin de pozitif çıkması üzerine Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alındı. Sağlığına kavuşan Behiye Nine, tıbbi tedavi ve takipleri tamamlanmasının ardından gerekli kontrolleri yapılarak şifa ile hastaneden taburcu edildi.

"Hastamızın taburcu olmasını görmek bizi çok mutlu etti!."

İç Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Cem ŞAHİN, 98 yaşındaki Behiye Ninemizi bir çınarımızı şifa ile taburcu etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “ 11 aydır pandemi sürecinde pek çok vaka gördük. Behiye Ninemizin taburcu olduğunu görmek bizi çok mutlu etti. 10 gün yoğun bakımda, 7 gün serviste tedavi gördü. Bu süreçte kendisi hepimize bir moral kaynağı oldu.

İyileştikten sonra 4 Şubat’ta taburcu edilen ve evine götürülen; 6 çocuk ve 8 torun sahibi Behiye Ninemiz, şimdi evinde çocukları tarafından her zamanki gibi özenle bakılıyor.

Covid- 19 hastalığında Bakanlığımızın başlatmış olduğu aşılama programı ile ilk biz sağlıkçıların aşılanması tamamlandı. Pandemilerde en önemli koruyucumuz aşı. Aşılama, risk gruplarına göre başarılı bir şeklide yapılmaya devam etmektedir. Bu bağlamda 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan bireylerin de aşılanması süreci en az hasarla atlatabilmek açısından önem arz etmektedir.

Aşılanmanın yanı sıra bireylerde sağlıklı beslenme alışkanlığı, ev içinde günlük hareketli bir yaşam ve gerekli tedbirlerle kendilerini hastalığa karşı korunmaları önemli. Daha önce hastalığı geçirenler aynı şikayetle tekrar başvurabiliyorlar. Tam olarak ben hastalığı geçirdim tekrar hastalanmam diye düşünmek büyük bir yanılgıdır. Hastalığı geçirdiğini düşünen insanlar da daha dikkatli olmak zorunda. Herkesin maske, mesafe ve temizliğe her zamankinden daha çok dikkat etmesi gerekiyor” diye konuştu.

https://www.sondakika.com/haber/haber-son-dakika-98-yasinda-korona-virusu-yendi-13918545/

https://www.haberankara.com/saglik/98-yasinda-korona-virusu-yendi-h127239.html

https://www.istanbulhaber.com.tr/98-yasinda-korona-virusu-yendi-haber-1693885.ht

https://www.haberturk.com/mugla-haberleri/84630343-98-yasinda-korona-virusu-yendimuglada-covid-19-tedavisi-goren-98-yasindaki-behiye-turkler

https://www.haberofisi.com.tr/tr/haberler/sabah/mugla/98-yasinda-korona-virusu-yendi-sS1bZH0Sjx7C

https://www.ekovitrin.com/saglik/98-yasinda-korona-virusu-yendi-h192958.html

https://www.medyagazete.com/saglik/98-yasinda-korona-virusu-yendi-h89903.html

https://www.mugladevrim.com.tr/haberler/mugla-haberleri/behiye-turkler-98-yasinda-koronavirusu-yendi202121071827

https://www.muglayenigun.com/98-yasinda-koronavirusu-yendi/

https://www.hamlegazetesi.com.tr/gunun-en-guzel-haberi  • web resim 1.JPG
  • web resim 2.JPG
  • web resim 3.JPG
  • web resim 4.JPG