Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Hüseyin Çiçek’ten Hayırlı Olsun Ziyareti.
28 Ocak 2021

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Hüseyin Çiçek’ten Hayırlı Olsun Ziyareti.

Uzun zamandır İnme Ünitesi olarak hizmet veren birimimiz “İnme Merkezi” olarak tescillendikten sonra ilk hayırlı olsun ziyareti Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Hüseyin ÇİÇEK tarafından gerçekleştirildi.

 Ziyaretlerinde Sayın Rektör ÇİÇEK ve beraberindeki heyete; Başhekim Doç. Dr. Turhan TOGAN, MSKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet AYDOĞAN ve hastane idarecilerimiz eşlik etti.

            İnme Merkezi A/Blok -3 kattadır. Merkezde yapılan çalışmalar hakkında Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gülnihal KUTLU GÜNERGİN bilgi verdi.
“İnme Dünyada ve ülkemizde en önemli sağlık problemlerinden biridir. Yaşlı nüfusun artmasına paralel olarak inme hasta sayısı da artmaktadır. İnmede hala beyinde tam zarar görmemiş alanlar mevcuttur ve bunların kurtarılması hayati önem arz etmektedir. Zamana karşı yarış gerektiren bu durumlarda damar açıcı tedavi inmenin başlangıcından itibaren ilk 4,5 saatte verilmektedir. Ancak uygun hastalarda Girişimsel Nörologlar tarafından direkt damar içinden pıhtıyı çıkarıcı işlemler için bu süre 24 saate kadar artabilmektedir. Hastanemizde Girişimsel Nörolog Uzm. Dr. Utku CENİKLİ tarafından pıhtı çıkarıcı işlemler uygulanmaktadır. Bu nedenle tedaviye erken ulaşmak önemlidir. İnme merkezlerinin en önemli özelliği, Nöroloji Uzmanı yönetiminde 7/24 kesintisiz hizmet verecek merkezler olmasıdır. Bu sayede inme sonrası ölüm oranları düşecek kalıcı engellilik durumları en aza indirgenecektir. Yaptıkları başarılı çalışmalar için tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.”
  • WEB RESİM 1.JPG
  • WEB RESİM 2.JPG
  • WEB RESİM 3.JPG
  • WEB RESİM 4.JPG
  • WEB RESİM 5.JPG
  • inme.JPG
  • inneee.jpeg