Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ev Sahipliğinde Üçlü Protokol Toplantısı Gerçekleştirildi…
22 Ocak 2021

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ev Sahipliğinde Üçlü Protokol Toplantısı Gerçekleştirildi…

     Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi ev sahipliğinde; Adalet Bakanlığı,  İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığımız arasında düzenlenen 26.01.2017  tarihli "Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetim ve Dış Koruması, Hükümlü ve Tutukluların Sevk ve Nakilleri ile  Sağlık Hizmetlerinin Düzenlenmesi ve Etkin Yürütülmesi" hakkındaki protokolün 47. Maddesi gereğince; 22.01.2021 tarihinde kurumumuzda “Üçlü Protokol Toplantısı” gerçekleştirildi.

    Düzenlenen toplantı Hastane Başhekimi Doç. Dr. Turhan TOGAN’ın ev sahipliğinde,  Cumhuriyet Savcısı Tuğba AKALIN, İl Sağlık Müdürü Dr. İskender GENCER,   İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı J. Albay Erdem KARAMAN, Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Celal ŞEN, Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat DEMİR ve Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Bölük Komutanı  J. Üsteğmen Gökhan ÇOBANSARI’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

   Toplantıda;  pandemi sürecinde yaşanılan yeni gelişmelerin ışığında koronavirüs aşılama programının başlamış olması ile alakalı fikir alış-verişi,hastanedeki mevcut hükümlü/tutuklulara ait koğuşların ve servislerin fiziki şartları, güvenlik tedbirlerine ve iyileştirmelere yönelik çalışmalar, yerinde yapılan tespitler sonucunda hazırlanan rapor değerlendirilmiş,  yapılmakta olan çalışmalar hakkında daha önce alınan kararlar tekrar gözden geçirilmiş olup, bundan sonraki devam süreçte uygulamaya konulacak kararlar görüşülmüştür.


  • WEB RESİM 1.JPG
  • WEB RESİM 2.JPG