Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Murat BAŞARAN Göreve Başladı...
06 Kasım 2020

Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Murat BAŞARAN Göreve Başladı...

Kurumumuz Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Murat BAŞARAN görevine başladı.

Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Murat BAŞARAN 1981 Diyarbakır doğumludur. 1998 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladığı tıp eğitimini 2004 yılında tamamlamıştır. 2006 - 2008 yılları arasında Başkent Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde araştırma görevlisi hekim olarak görev aldı. 2008 ile 2012 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlayıp İç hastalıkları uzmanı oldu. 2012 ile 2016 yılları arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yandal uzmanlığını tamamlayarak Gastroenteroloji uzmanı olmaya hak kazandı. 20016 ile 2020 yılları arasında T.C.Sağlık Bakanlığı Siirt Devlet Hastanesinde devlet hizmeti yükümlülüğü görevini yerine getirdi.

2020 yılı Ekim ayında kurumumuz Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Gastroenteroloji Uzmanı olarak göreve başladı.

Uzmanımız Dr. Murat BAŞARAN Türk Gastroenteroloji Derneği üyesidir. Yurtiçi ve yurtdışı dergilerde birçok bilimsel yayını bulunmakta olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Hastanemiz Gastroenteroloji bölümünde görevine başlayan ve aramıza yeni katılan hekimimize ve tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi iletiyor, yeni çalışma hayatında başarılar diliyoruz.