Tüp Bebek Merkezimiz Hizmete Açıldı.
31 Ağustos 2020

Tüp Bebek Merkezimiz Hizmete Açıldı.

Muğla İli ve çevresinde büyük bir özlemle beklenen Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi (ÜYTEM), kurumumuz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bebek sahibi olmak isteyen çiftlere hizmet vermeye başladı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde açılan, Dr. Öğr. Üyesi Eren AKBABA sorumluluğunda bulunan Tüp Bebek Merkezi, Muğla ve bölge halkına hizmet vermeye başladı.Kadın Hastalıkları ve Doğum, Üroloji, Histoloji ve Embriyoloji branşlarından öğretim üyelerinin de birlikte görev aldığı, ileri genetik analizlerin yapılabildiği, sperm, yumurta ve embriyo dondurma imkânının bulunduğu Tüp Bebek Merkezi Ünitesi, ileri teknolojiye sahip ekip ve teknik donanımıyla, çocuk sahibi olamayan çiftlere umut ışığı olacaktır.

Ünite yaklaşık 500 m2 kapalı alan üzerine kurulmuştur. Genel ve uygulama birimleri olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. İlk kısmı olan hazırlık uygulama bölümünde 2 adet poliklinik, hasta bilgilendirme odası, arşiv ve toplantı odası bulunmakta, ikinci kısımda ise uygulama bölümleri, yarı steril alan ve steril alan içerisinde embriyoloji laboratuvarı dondurma odası, androloji laboratuvarı ve ameliyathane standartlarında Oosit Pick-Up (OPU) yumurta toplama odası, yarı steril alanda da hasta hazırlanma-derlenme odaları ve personel hazırlık odaları bulunmaktadır.

Ünite hizmet vermeye başladığı günden itibaren süreci takip eden maddi imkansızlıklar içerisinde olup da çocuk sahibi olmayı arzulayan aileler için umut kaynağı oldu. Bugüne kadar 300 çiftimizin kaydı alınmış olup, gerekli hazırlık süreci tamamlanan çiftlere transfer işlemi yapılmaya başlanmıştır.

Muğla Valimiz Sayın Orhan TAVLI, Ak Parti Muğla Milletvekilleri Yelda EROL GÖKCAN, Mehmet Yavuz DEMİR, Antalya  Milletvekili İbrahim Aydın, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK ve Muğla İl Sağlık Müdürümüz  İskender GENCER tarafından yeni hizmet vermeye başlayan Tüp Bebek Merkezinde yapılan incelemelerde, Başhekim V. Doç. Dr. Turhan TOGAN ve Merkez Sorumlu Hekimi Dr. Öğr. Üyesi Eren AKBABA tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

Ziyaret sonrası hayırlı olsun dileklerinin ardında hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

tpbebek (2).JPG