Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı İlk Uzmanını Verdi…
13 Temmuz 2020

Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı İlk Uzmanını Verdi…

Göğüs Hastalıkları Eğitimi Kliniğinde uzmanlık eğitimi gören araştırma görevlisi Dr. Hülya IŞIKEL, ihtisas süresi sonunda 08 Temmuz 2020 tarihinde girdiği uzmanlık sınavını başarıyla tamamlayarak Göğüs Hastalıkları Kliniğinin İlk uzmanı oldu.

Prof. Dr. Sebahat GENÇ’in başkanlığında yapılan sınavda Anestezi ve Reanimayon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semra Gümüş DEMİRBİLEK, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Turhan TOGAN, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Özge Oral TAPAN ve Dr. Öğr. Üyesi Utku TAPAN yer aldılar.

Dr. Hülya IŞIKEL, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Uzmanlığını alan 22. Asistanımız oldu.

Tez danışmanı Prof. Dr. Sebahat GENÇ’tir.Tez konusu ise “Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığında gevşeme egzersizlerinin dispne ve uyku kalitesine etkisi” olan Dr. Hülya IŞIKEL, 2020 yılının üçüncü,  hastanemizde uzmanlığını alan 22. Araştırma görevlisi hekimimiz oldu.

Dr. Hülya IŞIKEL sınav sonrasında kutlayan jüri üyeleri; Uzmanlığını almaya hak kazanan hekimimize bundan sonraki mesleki yaşantısında başarılar diledi. Sınav sonrası Dr. Hülya IŞIKEL’i Göğüs Hastalıkları Kliniği ekibi, doktorlar ve hemşirelerimiz ile diğer klinik asistanlarımız yalnız bırakmadılar. Onun mutluluğuna ortak olarak kendisini tebrik ettiler.

Göğüs Hastalıkları Kliniğinde eğitimini tamamlayan Uzm. Dr. Hülya IŞIKEL’i, Hastane Yönetimi olarak tebrik eder, bundan sonraki yaşantısında ve meslek hayatında başarılar dileriz.


  • web yayın 1.jpg
  • web yayın 2.jpg
  • web yayın 3.jpg
  • web yayın 4.jpg
  • web yayın 5.JPG
  • web yayın 6.JPG