2019 Yılı Aralık Ayı Diyabet Okulu mezunlarını verdi.
09 Temmuz 2020

2019 Yılı Aralık Ayı Diyabet Okulu mezunlarını verdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren  Diyabet Okulu yılın son ayında Aralık dönemi mezunlarını verdi.
Diyabetli bireylerin diyabet ile yaşamayı öğrenmeleri, diyabetin yaşamları üzerindeki etkilerini ve davranışlarını nasıl değiştireceklerini ayrıntılı bir şekilde kavramalarını sağlayan ve yaşantılarında etkili bir şekilde farkındalık yaratmak amacıyla hizmet veren “Diyabet Okulu” eğitimleri hastanemizde her ay ücretsiz olarak devam etmektedir.

Yine  kurumuzda yatarak tedavi gören ve polikliniğe başvuran diyabet hastalarına bireysel eğitimler her gün mesai saatleri içinde yapılmaya devam etmektedir.

Diyabet Okulunda Eğitimler Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı, İç Hastalıkları Uzmanı, Diyetisyen, Fizyoterapist ve Diyabet Hemşiresi tarafından verilmektedir. Diyabet hastası ve polikliniklerde tedavisi ve takibi yapılan ayaktan hastalar ile servislerde yatan hastaların katıldığı eğitimler devam etmektedir. Eğitimciler tarafından katılımcılara, diyabet hastalığı, diyabetin oluşum mekanizması, tıbbi tedavisi, beslenme, diyabette insülin dışında kan şekerini düzenleyici ilaçlar, diyabetin akut komplikasyonları, diyabetin kronik komplikasyonları, diyabette fiziksel aktivite ve hareketler, diyabetle yaşam ve insülin tedavisi konularında bilgiler verildi.Eğitim sonunda bireylere diplomaları verilmiştir.  • dytt (1).jpeg
  • dytt (2).jpeg
  • dytt (3).jpeg