8 Ayda 6.378 Hasta Ziyaret Edildi…
09 Temmuz 2020

8 Ayda 6.378 Hasta Ziyaret Edildi…

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak Evde Sağlık Hizmetleri Birimimiz 2019 yılının ilk 8 ayında (Ocak-Ağustos) toplam 6.378 hastaya ev ziyareti gerçekleştirdi.

Evde Bakım, gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde, gerekse herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesidir. Evde bakım hizmetinde amaç, günlük yaşam şartlarını en az etkileyerek en doğru tedaviye ulaşmak yolu ile hastalığın ve yetersizliğin etkilerini en aza indirmek ve aynı zamanda hastanın yaşam kalitesini yükseltmektir.

            Kısaca Evde Sağlık Hizmeti Sunumuna ihtiyacı olan bireylere evinde ve aile ortamında, hastanın muayene, tetkik, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesidir. Kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerin bir bütün olarak sunulmasıdır.

Sisteme kayıtlı hasta sayımız 576’ya ulaşmıştır. Evde Sağlık hizmetleri ile yaşlı, yatağa bağımlı veya yürüyemeyecek kadar engelli hastaların tıbbi takiplerinin “hastaneye gitmeye gerek kalmadan” kendi evlerinde yapılması sağlanmaktadır.

''Hasta veya hasta yakını tarafından Türkiye'nin genelinde tahsis edilen 444 38 33 numaralı telefon aranarak başvuru yapılabilir.''


evdesag (2).jpeg