172 günde 1000 hastaya ANJİYO yapıldı…
09 Temmuz 2020

172 günde 1000 hastaya ANJİYO yapıldı…

Anjiyografi ünitemizin Mart ayında hizmete girmesinden bu güne kadar 172 günde toplam 1000 hastaya anjiyografi yapılmıştır. Yüksel TÜRK anjiyosu yapılan 1000. hastamız olup anjiyosu Dr. Öğr. Üyesi Volkan DOĞAN tarafından yapıldı.

Anjiyografi ünitesinin hizmete girmesiyle birlikte, günün hangi saatinde olursa olsun, kalp krizi ile gelen hastaya hızlı bir şekilde acilde müdahalesi yapılıp tanısı konularak, hızlı bir şekilde, gerekirse anjiyo yapılmaktadır.  Kurumumuz Kardiyoloji branşında 10 tane hekim olup günlük ayaktan 150 hasta bakılmaktadır. 24 saat branş nöbeti ile her an hastane de kardiyoloji uzmanı ve günün her hangi bir saatinde başvuran hastaların tanı ve tedavileri nöbetçi uzman tarafından kısa sürede yapılmaktadır. Hastanemize başvuran bireylere eğer kalp krizi(miyokard İnfaktüs) tanısı konulursa, koroner anjiyografi yapılıp tıkalı damar tespit edilmekte ve gerekli müdahale(balon/stent, medikal tedavi )yapılmaktadır. By-pass cerrahisi yapılması gereken hastalar da Kalp Damar cerrahisine yönlendirilerek cerrahi işlemleri başarıyla yapılmaktadır. Polikliniğe başvuran hastalarımızdan muayene ve tetkikleri sonucunda anjiyo yapılmasına karar verilen hastalarımıza da kısa sürede anjiyo işlemi uygulanmaktadır. Hizmetin nitelikli ve sürdürülebilir olması çok önemlidir.  Çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar çok önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz.

 Ünitenin açılışından bugüne kadar 1000 hasta anjiyo olmak üzere bizleri tercih etmiştir. Anjiyo, hastanın damarlarında kataterlerle ilerleyip, görüntüler alınarak, damarlarda tespit edilen tıkanıklıkların tekrar eski sağlığına kavuşturulduğu bir sistemdir. Ünitemiz, son teknoloji ye göre kurulmuş olup, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü malzemenin temini sağlanmaktadır.

Açıldığı günden itibaren kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde önemli bir hizmet sunan anjiyo ünitesi; önemli ve kaliteli hizmeti ile kısa sürede hastalarımızın memnuniyetini kazanmıştır.

1000. hastamız olan Yüksel TÜRK’e yapılan anjiyo ile damarlarında tıkanıklık tespit edilmiştir. Medikal tedavisi başlanan hastamıza bypass kararı alınmıştır. Geçmiş olsun der, sağlıklı günler dileriz…  • Anjioo1.jpg
  • Anjioo2.jpg