Diyabet Okulumuz 19. grup mezunlarını verdi…
09 Temmuz 2020

Diyabet Okulumuz 19. grup mezunlarını verdi…

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Diyabet Okulu 19.Grup olan Haziran dönemi mezunlarını verdi.

Diyabetli bireylerin diyabet ile yaşamayı öğrenmeleri, diyabetin yaşamları üzerindeki etkilerini ve davranışlarını nasıl değiştireceklerini ayrıntılı bir şekilde kavramalarını sağlayan “Diyabet Okulu” eğitimleri hastanemizde her ay ücretsiz olarak devam etmektedir.

Eğitimleri Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı, İç Hastalıkları Uzmanı, Diyetisyen, Fizyoterapist ve Diyabet Hemşiresi tarafından verilmektedir. Diyabet hastası ve polikliniklerde tedavisi ve takibi yapılan ayaktan hastalar ile servislerde yatan hastaların katıldığı eğitimler devam etmektedir.

Eğitimciler tarafından katılımcılara; diyabet hastalığı, diyabetin oluşum mekanizması, tıbbi tedavisi, beslenme, diyabette insülin dışında kan şekerini düzenleyici ilaçlar, diyabetin akut komplikasyonları, diyabetin kronik komplikasyonları, diyabette fiziksel aktivite ve hareketler, diyabetle yaşam ve insülin tedavisi konularında bilgiler verildi.

Haziran ayında 12 diyabetli bireye diplomaları verilmiştir.


  • diyett1.jpg
  • diyett2.JPG
  • diyett3.JPG
  • diyett4.JPG
  • diyett5.JPG