Acil Tıp
29 Aralık 2023

Hekimlerimiz

ACİL TIP 
Hastanemizin alt katında, 2250 m² kapalı alanda, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunan modern bir acil servis hizmeti sunuyoruz. Sağlık Bakanlığı Genelgesi gereği, acil servisimizde yer alan Bekleme Salonu, Enjeksiyon Odası, Triaj Alanı, Yeşil Alan, Sarı Alan, Kırmızı Alan, Müdahale Odası, Travma Odası, Resüsitasyon Odası ve Acil Laboratuvarı gibi birimler, hastalarımıza en iyi tıbbi hizmeti sunmak üzere özenle tasarlanmıştır.
Acil servisimizde, hastalarımıza en üst düzeyde profesyonel bir yaklaşım sunmaktayız. Bölgemizde akademik acil tıp hizmeti veren anabilim dalımız, 5 öğretim üyesi, 8 acil tıp uzmanı ve 25 araştırma görevlisi ile hizmet vermektedir. Toplamda 41 yardımcı sağlık personeli ile birlikte, hastalarımıza en iyi tıbbi bakımı sunmayı amaçlıyoruz.
Hastalarımızın ihtiyaçlarına hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vermek adına triaj sürecine özel bir önem veriyoruz. Bu süreçle hastalarımızın acil ihtiyaçlarına uygun hızlı bir şekilde müdahale ediyoruz.
Acil servisimizde, 2'si yeniden canlandırma odasında, 8'i travma odasında, 6'sı monitorlü gözlem alanında, 8'i hızlı bakım birimlerinde, 10'u sarı alanda ve 21'i gözlem odasında olmak üzere toplam 55 modern ve donanımlı sedye bulunmaktadır.
KBRN Ünitesi: Kimyasal , biyolojik, radyoaktif ve nükleer maddelerle bulaş olan maddelerin arındırılması amacı ile hastaların ilk etapta üzerindeki giysiler çıkarılarak bulaş olan maddeyi temizleyici özel solüsyonlar ve su ile hastanın yıkanması için oluşturulan özel alanlardır.
Başlıca amacımız, hastalarımızın sağlığını en üst düzeyde korumak ve onlara en iyi acil tıp hizmetini sunmaktır.


  • Acil (1).JPG
  • Acil (3).JPG
  • Acil (2).JPG