Açık kalp ameliyatı olan İLK hastamız “BEBEK BULUT”…
09 Temmuz 2020

Açık kalp ameliyatı olan İLK hastamız “BEBEK BULUT”…

Riskli hamilelik süreci boyunca kurumumuzda takip edilen Betül BULUT bebeğine beklenenden daha erken kavuştu. Bebek 8 aylık, 2.639 gr. olarak 27 Eylül 2018’de dünyaya geldi.  Prematüre ve solunum sıkıntısı olması nedeniyle bebek yenidoğan yoğun bakımda solunum cihazına bağlı olarak takip edildi.

Yapılan tetkiklerde bebeğin kalbinde delik olduğu saptanmış hiç vakit kaybetmeden ilk kez 13 günlük “Bebeğe,  Açık Kalp Ameliyatı” Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Buğra HARMANDAR ve EKİBİ tarafından başarılı bir şekilde yapılmış ve bebek sağlığına kavuşmuştur.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde prematüre olarak dünyaya gelen ve kalbindeki delik nedeniyle akciğerine giden şiddetli kan akışı nedeniyle nefes alamaması üzerine solunum cihazına bağlanan 13 günlük “Ömer İhsan BULUT”, Kalp Damar Cerrahisi Ana bilim Dalı Başkanı Doç. Dr.  Buğra HARMANDAR ve Ekibi tarafından yapılan açık kalp ameliyatıyla sağlığına kavuşmuştur.

            Hastane de geçen 3,5 aydan sonra bebeğe “Ömer İhsan ” adını koyan aile, oğullarını sağlıklı bir şekilde kucaklarına almanın heyecanı ve sevincini yaşadılar. Bu uzun süreçte kendilerinden desteğini hiç esirgemeyen bütün hekimlerine ve klinik hemşirelerine teşekkür ederek, şükranlarını iletmişler ve hastaneden şifa ile taburcu olmuşlardır.

HABERİN LİNKLERİ…

https://www.sondakika.com/haber/haber-13-gunluk-bebege-acik-kalp-ameliyati-11636488/

http://www.hamlegazetesi.com.tr/sihirli-parmaklari-ile-kalplere-dokunuyorlar/

http://www.aydindenge.com.tr/ege/13/01/2019/13-gunluk-bebege-acik-kalp-ameliyati

https://www.haberturk.com/mugla-haberleri/66046153-13-gunluk-bebege-acik-kalp-ameliyati

https://www.yenisafak.com/hayat/13-gunluk-bebege-acik-kalp-ameliyati-3430860

https://www.haberler.com/13-gunluk-bebege-acik-kalp-ameliyati-11636488-haberi/


ömer ihsan bulut.jpg