3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ…
09 Temmuz 2020

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ…

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, engelsiz hastaneler içinde olmak için çalışmalarına itina göstermekte ve yapılan önerileri dikkate alarak sürekli bir iyileştirme çabası içerisindedir.

Hastanemizde engellilere yönelik çevre düzenlemesi yapılmakta, otopark, asansör ve bina girişleri (rampalar) uygun hale getirilmekte, kabartma alfabesi ile bilgilendirme-yönlendirme işaret sistemleri bulundurulmakta, engelli bireylere poliklinik hizmetlerinde öncelik tanınmakta, yataklı servislerde ve polikliniklerde bay-bayan ayrı olacak şekilde engelli bireyler için ayrı tuvaletler bulunmaktadır.

Ayrıca Hastanemiz çalışanlarının işaret dili eğitimleri alması için Muğla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde eğitimler talep edilmekte, böylece engelli bireylerle iletişim olanakları arttırılmak için çaba gösterilmektedir.

Unutmayalım ki hepimiz engelli adayıyız ve bu engellerin empatiyle ortadan kaldırılabileceğine inanıyoruz. “EN BÜYÜKENGEL SEVGİSİZLİKTİR!..” Sevgi ile hep beraber engelsiz yarınlara.

Engelli vatandaşlarımızın toplumun etkin, özel ve değerli birer bireyleri oldukları bilinciyle, yaşamın onların varlıkları ile daha da güzelleştiğine yürekten inanarak tüm engelli vatandaşlarımıza ve fedakar ailelerine esenlikler diliyor, hayatın her alanında elde ettikleri başarılarının devamını dileyerek sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Günü'nü kutluyoruz.