Dünya Kız Çocukları Gününde Hastanemizde Doğan Bebeklerimiz Ziyaret Edildi.
09 Temmuz 2020

Dünya Kız Çocukları Gününde Hastanemizde Doğan Bebeklerimiz Ziyaret Edildi.

Dünya Kız Çocukları Günü’nde hastanemizde doğan bebeklerimiz ziyaret edildi. Hastanemizde görev yapan Acil Servis Sorumlu Hemşiremiz Ayşe Çiçek ve yine Acil Servis Sekreterlerimizden Gözde Menteşe’nin dünyaya gelen ikiz bebekleri bu özel günde ziyaret edildi.

“Dünya Kız Çocukları Günü” her yıl 11 Ekim'de dünya çapında kutlanan bir gündür. 2012'de Birleşmiş Milletler tarafından alınan bir kararla, kız çocuklarının cinsiyetlerinden ötürü maruz kaldığı eşitsizlik, ihtiyaç ve yaşadıkları zorlukların altını çizmeyi, kız çocuklarını güçlendirmeyi ve insan haklarının korunması ve bu konulardaki farkındalığın arttırılması amacıyla kutlanmaya başlamıştır.  

Eğitim hakkı, beslenme, yasal haklar, kadına yönelik şiddet ve zorla evlilik konuları da Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında gündeme taşınmaktadır.11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nün” farkındalığımızı arttırmasını temenni ediyor, ümidimiz, geleceğimiz, hiç bitmeyen baharlarımız, yarınlarımız tüm dünya çocuklarımızın yüzlerindeki tebessümün hiçbir zaman solmamasını diliyoruz…

  • kızgunu (1).JPG
  • kızgunu (2).JPG
  • kızgunu (3).JPG
  • kızgunu (4).JPG