19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!..
09 Temmuz 2020

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!..

Bugün hür ve bağımsız olarak hayat sürdüğümüz Anadolu toprakları, göklerimizde gururla dalgalanan Ay Yıldızlı Bayrağımız ve her gün gücüne güç katan Türkiye Cumhuriyeti;  uğrunda seve seve ölmeyi göze almış bu asil milletin her ferdinin en kutsal değerleridir.


Bizlere bu kutsal değerleri emanet edenler, varlığı ve bağımsızlığına, birlik ve bütünlüğüne yönelmiş her türlü saldırıya karşı, çelikten bir irade ile karşı koyan, genç-yaşlı, kadın-erkek demeden şahadet veya gazi olma onuruna erişmiş insanlarımızdır.


        Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlattığı destansı mücadeleyi, Cumhuriyeti ilan ederek kuran aziz milletimiz, dünyanın herhangi bir yerindeki mazlum milletlerin de imdadına koşmuş, Kıbrıs ve Kore’de de destanlar yazmayı başarmıştır.

Canından aziz bildiği değerler uğrunda, “ YA İSTİKLAL; YA ÖLÜM!..” diyebilen bir millet olan Türk Milleti, tüm dünyada barış ve kardeşliğin hakim olması için de dün olduğu gibi bugün de mazlum milletlerin yanında olduğunu göstermiştir.


        Türkiye Büyük Millet Meclisi Sakarya muhaberesinin muzaffer komutanı Mustafa Kemal Atatürk 'e zaferin anısına 19 Eylül 1921'de Mareşal ve Gazi unvanı vermiştir. Gaziler günü olarak kutladığımız 19 Eylül aynı zamanda muharip gaziler derneğininde kuruluş günüdür.

" Tüm Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun !..”