Hasta Ziyaret Saatleri ve Kuralları
06 Şubat 2020

 1. Ziyaretler ile ilgili isteklerimiz, hizmetin aksamadan yürütülmesini sağlamak, aynı zamanda hem hasta hem de sizin sağlığınızı tehdit edici faktörleri ortadan kaldırmak için gereklidir.
 2. Hasta ziyaretleri aşağıdaki saatler arasındadır.

  Her gün: 13:30–14:30 ve 19:00-20:00

  Bu saatler hastamızın bakım, tedavi ve uyku saatleri dikkate alınarak belirlenmiştir.

 3. Hastanın sağlığı açısından sakıncalı olabilecek durumlarda hastaya ziyaretçi yasağı konulabilir ve ziyaret doktorun iznine bağlı olabilir.
 4. Sağlığınız ve hastalarımızın rahatı için ziyaretçi sayısı az olmalı ve ziyaret süresi mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır. (Tercihen en fazla 10-15 dk.)
 5. Hastamızın hastanede kendisi için hazırlanan yiyecekleri yemesi daha uygundur. Hastaya dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmemesini özellikle rica ederiz.
 6. Enfeksiyon riski açısından hastalara canlı çiçek getirilmesi yasaktır. Ziyarete gelirken hastaya sadece kitap, dergi, gazete, hijyenik bakım ürünleri (kolonya, kağıt peçete, kağıt havlu, kağıt mendil) ve çocuklara zararsız oyuncaklar getirilebilir.
 7. Ziyaretçilerin hasta yataklarında oturmaları ve hasta eşyalarını kullanmaları yasaktır. 

 8. Tedavi ve muayene işlemleri sırasında ziyaretçiler odadan çıkarak hasta mahremiyetine özen göstermelidirler.
 9. Hastanemizin tüm hizmet alanlarında sigara içilmesi yasaktır. İçenlere 4027 sayılı kanun gereğince para cezası uygulanmaktadır.
 10. Hastaların rahatsız olmaması için oda ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız, gürültü yapmayınız.
 11. Yoğun bakımlarımız da yatmakta olan hastalara hastanın hekimi izin verir ise kısa süreli ve gerekli önlemler alındıktan sonra ziyaret izni verilebilir. Ziyaret süresi ve alınacak önlemlere başta hekim olmak üzere sağlık görevlileri karar verir.
 12. Kliniklerin kendi oluşturduğu özel ziyaret politikaları olabilir.
 13. Hastanemiz 24 saat güvenlik kamerası ile izlenmektedir.
 14. Ziyaretçiler hastaları ile temas etmeden önce odalardaki el dezenfektanı ile ellerini dezenfekte etmelidir. 

Ziyaret.jpg