11. Uzmanımız Anesteziden…
09 Temmuz 2020

   11. Uzmanımız Anesteziden…

Anestezinin İkinci, hastanemizden uzmanlığını alan 11.uzmanımız Dr. Metin Özcan

Anestezi ve Reanimasyon Anabilim dalı İkinci uzmanını verdi…

Anestezi ve Reanimasyon Anabilim dalı Eğitim Kliniğinde uzmanlık eğitimi gören asistanlarımızdan Dr. Metin ÖZCAN, 06 Eylül 2018 tarihinde, ihtisas süresi sonunda girdiği uzmanlık sınavını başarıyla tamamlayarak Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinin İKİNCİ uzmanı oldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bakiye UĞUR ve Prof. Dr. Adnan ÇEVİK’de Dr. Metin ÖZCAN’ın uzmanlık sınavına katıldılar.

Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semra GÜMÜŞ DEMİRBİLEK’in başkanlığında yapılan sınavda MSKÜ Tıp Fakültesi rektör yardımcılarından Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim dalı Eğitim Kliniğinden Prof. Dr. Bakiye UĞUR ve yine Anestezi ve Reanimasyon Eğitim Kliniğinden Dr. Öğr. Üys. Başak ALTIPARMAK, Göğüs Hastalıkları Ana bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sebahat GENÇ ile Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özcan SOYLU yer aldılar.

Tez danışmanı Prof. Dr. Semra GÜMÜŞ DEMİRBİLEK ve tez konusu “Obez Sezaryen Hastalarında Sugammadeks Doz Ayarlaması” olanDr. Metin ÖZCAN hastanemizden uzmanlığını alan 11. asistanımız olmuştur.

Dr. Metin ÖZCAN’ı sınav sonrasında kutlayan jüri üyeleri, uzmanlığını almaya hak kazanan hekimimize bundan sonraki hayatında ve mesleki yaşantısında başarılar dilediler.

Sınav sonrası Dr. Metin ÖZCAN’ı Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Eğitim Kliniği Ekibi ve Yoğun Bakım üniteleri ekibi başta olmak üzere, doktorlar ve hemşirelerimiz, mesai arkadaşlarımız ile diğer klinik asistanlarımız yalnız bırakmadılar, onun mutluluğuna ortak olarak kendisini tebrik ettiler.

Anestezi ve Reanimasyon uzmanlık eğitimini tamamlayan yeni hekimimiz Dr. Metin ÖZCAN’ı hastane yönetimi olarak tebrik ediyor, bundan sonraki çalışma hayatında başarılar diliyoruz.  • Anestezix (1).jpg
  • Anestezix (2).jpg
  • Aneztesi1.JPG
  • Aneztesi2.JPG