Dermatoloji Kliniğimiz İkinci Uzmanını verdi…
09 Temmuz 2020

Dermatoloji Kliniğimiz İkinci Uzmanını verdi…

Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı İkinci Uzmanını verdi...

Hastanemiz Deri ve Zührevi Hastalıklar Eğitim Kliniğinde uzmanlık eğitimi gören araştırma görevlisi Dr. Hilal Sema HANÇER, ihtisas süresi sonunda 06 Eylül 2018 tarihinde girdiği uzmanlık sınavını başarıyla tamamlayarak Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı oldu.

Prof. Dr. Gürsoy Doğan’ın başkanlığında yapılan sınavda Romatoloji Bölümünden Doç. Dr. Emine Figen TARHAN, Deri ve Zührevi Hastalıklar Eğitim Kliniğinden Dr. Öğr. Üys. Suzan DEMİR PEKTAŞ ve Dr. Öğr. Üys. Emine Tuba ALATAŞ ile Tıbbi Patoloji Uzman Hekimi Dr. Öğr. Üys. Serkan Yaşar ÇELİK yer aldılar.

Dr. Hilal Semra HANÇER, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden uzmanlığını alan 10. Asistanımız oldu.

Tez danışmanı Dr. Öğr. Üys. Emine Tuba ALATAŞ’tır.

Tez konusu ise “Psoriasis Vulgarisli Hastalarda Ortalama Trombosit Hacmi, Nötrofil/Lenfosit Oranı ve Trombosit /Lenfosit Oranının Pası ve Metabolik Sendromla İlişkisi” olan Dr. Hilal Semra HANÇER böylece hastanemizden uzmanlığını alan 10. Asistanımız olmuştur.

Dr. Hilal Semra HANÇER’i sınav sonrasında kutlayan jüri üyeleri, Uzmanlığını almaya hak kazanan hekimimize bundan sonraki mesleki yaşantısında başarılar dilediler.

         Sınav sonrası Dr. Hilal Semra HANÇER’i, Deri ve Zührevi hastalıkları kliniği ekibi başta olmak üzere doktorlar ve hemşirelerimiz ile diğer klinik asistanlarımız ve çalışma arkadaşları yalnız bırakmadılar, onun mutluluğuna ortak olarak kendisini tebrik ettiler.

Hastane yönetimi olarak biz de yeni Uzman Hekimimiz Dr. Hilal Semra HANÇER’i tebrik ediyor, bundan sonraki yaşantısında ve mesleki hayatında  başarılar diliyoruz.


  • FOTO 1.jpeg
  • FOTO 2.JPG