KAMUOYUNA DUYURULUR…
09 Temmuz 2020

KAMUOYUNA DUYURULUR…

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Polikliniği Faaliyetleri 04 Eylül 2018 tarihinde başlayacaktır.

Üniversitemiz bünyesinde kurulan Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Anabilim Dalı’nın dalgıçlara yönelik faaliyetleri 04 Eylül 2018 tarihinde başlayacaktır.

Bu kapsamda yönetmelikler gereği sadece Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’na bağlı eğitmen ve rehber dalıcılar ile adaylarının ilk ve periyodik muayeneleri hastanemiz Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Polikliniği’nde yapılabilecektir.

İlk etapta SALI ve PERŞEMBE günleri Dalgıç poliklinik günleri olarak belirlenmiştir. Polikliniğimiz merkezi randevu sistemi (MHRS) den randevu ile çalışılacaktır. Muayeneye gelecek dalgıç adaylarının dalış defterlerini, varsa önceki raporlarını, geçirilmiş ciddi hastalık-cerrahi işlem vb. konularla ilgili epikriz ve belgelerini, nüfus cüzdanlarını ve sağlık muayene raporlarında kullanılmak üzere 3 adet fotoğraflarını yanlarında bulundurmaları gereklidir. Dalgıç adaylarının tüm tetkikleri hastanemizde yapılacak ve arşivlenecektir, dışarıdan getirilen tetkikler kabul edilmeyecektir. Muayene olacakların kan tetkikleri için aç karnına müracaat etmeleri gerekmektedir.

            Gerektiğinde bilgi almak için hastanemiz 0 (252) 214 13 23 numaralı santralinden dahili 4488 numarasını tuşlayarak poliklinik sekreterine ulaşabilirsiniz.

            Basınç odamız halen mevcut olmadığından Dekompresyon (Vurgun) Hastalığı ve Arteryal Gaz Embolisi, Karbonmonoksit (soba-şofben-tüp gaz) zehirlenmeleri tedavileri henüz yapılamayacaktır.

Kamuoyuna Duyurulur…