Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalımız İkinci Uzmanını verdi… ​
09 Temmuz 2020

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalımız İkinci Uzmanını verdi…

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitimi Kliniğimizde uzmanlık eğitimi gören araştırma görevlisi Dr. Petek UZAY ÇETİNKAYA,  ihtisas süresi sonunda 16 Temmuz 2018 tarihinde girdiği uzmanlık sınavını başarıyla tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

         Prof. Dr. Can Naci KOCABAŞ’ın başkanlığında yapılan sınavda Çocuk Nefrolojisi bölümünden Prof. Dr. Nurcan CENGİZ, Çocuk Kardiyolojisi bölümünden Prof. Dr. Haşim OLGUN, Çocuk Hematolojisi bölümünden Doç. Dr. Fatih Mehmet AZIK ve Yeni Doğan (neonatoloji) bölümünden Dr. Öğr. Üys. Nilay HAKAN yer aldılar.

         Tez danışmanı Doç. Dr. Mehmet Fatih AZIK olan olan Dr. Petek UZAY ÇETİNKAYA nın konusu ise “ Talasemi hastalarının tubuler toksisitesinin değerlendirilmesidir.”

Dr. Petek UZAY ÇETİNKAYA,  Hastanemizde Uzmanlığını alan 9. Asistanımız oldu.

         Dr. Petek UZAY ÇETİNKAYA sınav sonrasında kutlayan jüri üyeleri: Uzmanlığını almaya hak kazanan hekimimize bundan sonraki mesleki yaşantısında başarılar dilediler.

Sınav sonrası Dr. Petek UZAY ÇETİNKAYA’ yı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniği ekibi, doktorlar ve hemşirelerimiz ile diğer klinik asistanlarımız yalnız bırakmadılar, onun mutluluğuna ortak olarak kendisini tebrik ettiler.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları eğitimini tamamlayan Uzm. Dr. Petek UZAY ÇETİNKAYA’ yı Hastane Yönetimi olarak biz de tebrik ediyor, bundan sonraki çalışma hayatında başarılar diliyoruz.

  • REsim 1.jpg
  • Resim 2.JPG
  • Resim 3.jpg