Dr. Fahrettin KOCA Sağlık Bakanı oldu…
09 Temmuz 2020

Dr. Fahrettin KOCA Sağlık Bakanı oldu…

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Açıklanan kabinede Sağlık Bakanlığı görevine Dr. Fahrettin KOCA getirildi. 

1965'te Konya'da doğan Fahrettin Koca, ilk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde bitirdi. 1988’de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tamamlayan Fahrettin Koca tıp doktoru unvanını aldı. 

İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda tamamlayarak 1995'te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan KOCA, çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu. 

Koca, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi. 

Fahrettin Koca'nın, Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunuyor. 

İngilizce bilen Fahrettin Koca, evli ve dört çocuk babası.

KAYNAK:https://www.saglik.gov.tr/TR,40421/dr-fahrettin-koca-saglik-bakani-oldu.html