Hastanemizde Bir İlk Daha…
09 Temmuz 2020

Hastanemizde Bir İlk Daha…

Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği Ekibimiz tarafından kurumumuzda bir ilk daha gerçekleştirildi…

Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde damar tıkanıklıkları için kapalı yöntemle ilk defa anjioplasti, balon ve stent işlemleri de yapılmaya başlanmıştır.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemiz bünyesinde inşa edilmekte olan J Blok içerisinde 1-2 ay içerisinde açılacak olan erişkin ve çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi yoğun bakımları ve ameliyathaneleri ile Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü tarafından;  yetişkin ve çocuk hastaların açık kalp ameliyatları hizmeti SGK dâhilinde tamamen ücretsiz olarak verilmeye başlayacaktır.

            Sağlık Bakanlığımızın, Üniversite Rektörlüğümüzü, İl Sağlık Müdürlüğümüzün ve Hastanemiz Başhekimliğinin çalışmalara vermiş olduğu destekle yakın zamanda tüm kompleks açık kalp ameliyatlarının yapılmaya başlanacaktır.

            Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde damar tıkanıklıkları için kapalı yöntemle ilk defa anjioplasti, balon ve stent işlemleri de yapılmaya başlanmıştır.

            Bacak damar tıkanıklığı olan biri bayan, diğeri erkek 2 hastamıza başarılı bir şekilde balon anjioplasti işlemi SGK güvencesi altında tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilmiştir. Sağlıklarına kavuşan hastalarımız taburcu olurken sağlıklarına kavuşmuş olmanın memnuniyeti ile mutlulukları ve şükranlarının dile getirdiler.

            Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Buğra HARMANDAR kurdukları üst düzey alt yapı ve mükemmel ekiple yakın zamanda en kompleks açık kalp ameliyatlarının dahi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümünde yapılmaya başlanacağını söyledi.

Hekimlerimize bu ilkler olan damar tıkanıklıkları için kapalı yöntemle ilk defa anjioplasti, balon ve stent işlemleri için teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

            Kurum olarak her zaman sağlıkta son teknoloji gelişmelerin ışığında tecrübeli ekibimiz ile halkımıza hizmet vermeye devam etmekteyiz.

  • Resim 1.jpg
  • Resim 2.jpg