31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Etkinliğimiz…
09 Temmuz 2020

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Etkinliğimiz…

Hastanemiz ana giriş arenasında “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” nedeniyle stant kurulmuş olup burada hastanemize başvuran vatandaşlarımıza farkındalık oluşturması için sigaranın zararları ve “Sigara Bırakma Polikliniğimiz” hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yine projeksiyon cihazından Sağlık Bakanlığı  Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünün “Tütünsüzlük Günü” kamu spotu yayınlandı.
Etkinlikte kurumumuz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sebahat GENÇ ve Dr. Öğr. Üyesi Özge Oral TAPAN, Göğüs Hastalıkları Asistanı Dr. Hülya IŞIKEL ile Solunum Fonksiyon Testini yapan poliklinik hemşiremiz vatandaşlarımızı bilgilendirmek üzere stantta hazır bulundular.
Sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımız için hastanemiz Aile Hekimliği polikliniğimizde “Sigara Bırakma Polikliniği” hizmeti Doç. Dr. Emine Neşe YENİÇERİ  ile Merkez Semt Polikliniğimizde Dr. Öğr. Üyesi Betül BATTALOĞLU İNANÇ tarafından hafta içi her gün verilmekte olduğunun bilgilendirmesi yapılarak, broşürler dağıtıldı.

Size ve çevrenize ciddi zararlar veren tütün bağımlılığından kurtularak hayatınızı sevdiklerinizle birlikte daha sağlıklı yaşayabilirsiniz.  • resim 1.JPG
  • resim 2.JPG
  • resim 3.JPG
  • resim 4.JPG
  • resim 5.jpg