İç Hastalıkları Ana Bilim Dalımızdan İlk Uzmanımız…
09 Temmuz 2020

 

İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı İlk Uzmanı verdi…

İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Eğitim Kliniğinde uzmanlık eğitimi gören asistanlarımızdan Dr. Emine KOCA , 19 Ocak 2018 tarihinde, ihtisas süresi sonunda girdiği uzmanlık sınavını başarıyla tamamlayarak İç Hastalıkları Kliniğinimizin İlk Uzmanı oldu.  Dr. Emine Koca’nın uzmanlık sınavında jüri üyesi olarak: ‘ Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniğinden Doç. Dr. Gülhan AKBABA,  Romatoloji Hastalıkları Kliniğinden Doç. Dr. Emine Figen TARHAN, İç Hastalıkları Kliniğinden Doç. Dr. Cem ŞAHİN, Nefroloji Hastalıkları Kliniğinden Doç. Dr. Bülent HUDDAM ve Tıbbi Onkoloji Kliniğinden Doç. Dr. Özgür TANRIVERDİ’ yer aldılar.

Tez danışmanı Doç. Dr. Gülhan AKBABA.  Tez konusu “Subklinik ve aşikar hipotroidi hastalarında serum netrin-1 nesfatin-1 ve adropin düzeylerinin karşılaştırılması” olan Dr. Emine KOCA Hastanemizde Uzmanlığını alan 5. Asistanımızoldu.

Uzm. Dr. Emine KOCA’ yı sınav sonrasında kutlayan jüri üyeleri; "Uzmanlığını alan her asistanımız bizlere ayrı bir mutluluk kaynağı olmaktadır. Hastalarımıza sağlık hizmeti sunmak onları şifa ile evlerine yolcu etmek bizleri ne kadar mutlu etse de, sağlık camiamıza hastalarımıza hizmet verecek yeni uzmanları kazandırmak da bizleri oldukça heyecanlandırmaktadır. Hastanemizin asli görevlerinden olan eğitim görevini başarıyla yapmanın vermiş olduğu huzur ile yorgunluklarımızı unutmakta ve geleceğe umutla bakmaktayız.'' diyerek Hastanemizin yeni uzmanına bundan sonraki mesleki yaşamında başarılar dilediler.

Hastane Yönetimi olarak yeni uzmanımızı tebrik ediyor, bundan sonraki çalışma hayatında başarılar diliyoruz.